Ha nem sikerült eltüntetni jogi úton, akkor próbálkozzunk meg máshogyan. Legalábbis így értékelem a Klubrádióval szembeni médiahatósági vizsgálatot.

Boldog lehet a jobboldali média: van téma a baloldali sajtóval kapcsolatban, lehet miről írni és beszélni, hogy "már megint" mit csináltak. Az ürügy mindenesetre megvan. Mint ismeretes, az NMHH vizsgálatot indított (mily meglepő!) a Klubrádió Megbeszéljük című műsora kapcsán, mert az adásban Schmitt Pál köztársasági elnök likvidálása volt a téma - adta hírül a Magyar Nemzet. Gondolhattam volna, csak is ők csaphatnak le erre a témára. Az egész mindenesetre nagyon, de nagyon átlátszó. A csak fideszes tagokból álló médiahatóság olyan feltételekkel pályáztatta meg a 95.3-as frekvenciát, melynek teljesítése a Klubrádió számára lehetetlen volt. Ki is hirdették a győztes, az Autórádiót, akikről a mai napig semmit nem tudunk, csak annyit, egy időben árulták a megnyert hullámhosszt. Időközben a rádió kálváriája európai szinten nagy visszhangot váltott ki, foglalkozott vele többek között az Unió médiaügyi biztosa is. Miután rájöttek, nem tudják elhallgattatni, ezután megpróbálják más módon kikezdeni. Péládul ilyen módon, hogy árgus szemekkel figyelnek minden elhangzott mondatra és ha találnak valamit, ami kicsikét is kifogásolható, akkor arra azonnal lecsapnak. Ez történt most is. Ha a Fidesznek annyira kényes a szólásszabadság, akkor meg fogja állapítani, nem történt jogsértés.


Mindenesetre vérlázító az, hogy a Pártnak kedves publicisták büntetlenül fröcsöghetnek a legaljasabb és legordasabb módon, mégsem esik bántódásuk. „Nincs új a nap alatt. Sajnos nem sikerült mindet beásni nyakig az orgoványi erdőben…” Ugye emlékszik mindenki erre a mondatra és arra is ki írta? Nem kívánom nevének leírásával sem megtisztelni az illetőt aki ezeket a sorokat írta. Annak idején ennek kapcsán is érkezett bejelentés a médiafelügyelethez, akik kifaroltak a vizsgálat megindítása alól.
A szerző az orgoványi erdővel vélhetően az 1919-es fehérterrorista mészárlásra utalt, amely során több tucat embert öltek meg a kommunista diktatúra bukása után. A bejelentő Kalmár Szilárd tegnap kapta kézhez az NMHH hivatalos válaszát, amelyben Boros Márta főosztályvezető arról számol be: a január elsejével hatályba lépett új médiatörvény értelmében „az úgynevezett médiaalkotmány megsértése, vagy a médiatörvénybeli előírások megszegése miatt hatósági eljárás csak a július elseje után elkövetett törvénysértések miatt indítható". Ezért az NMHH eljárást nem kezdeményezhet. - fogalmaz a Népszabadság online kiadása tavaly február elején.
Nos, hol van ez az ominózus klubrádiós beszélgetés mondjuk ezektől a végletekig aljas és minősíthetetlen mondatoktól? Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, de egy biztos: a hatalom nem mér egyforma mércével. Kedvenceik tovább is azt mondatnak teljes léleknyugalommal, azt amit akarnak, a Médiatanács úgy is ki fogja őket menteni. Mindezt törvényileg alátámasztva, hiszen az új médiatörvény olyan gumiparagrafusok tömegéből áll, melyet úgy értelmeznek, ahogy akarnak. Végezetül álljon itt az ominózus beszélgetés, ez alapján döntsön mindenki, hogyan vélekedik az esetről. A dialógus az Observer szerint készült.

Hallgató: - Nagyszerű. Azt hittem, hogy ötórai hírek után leszek. A nevem le van adva és már nagyon régóta próbáltam bejutni. Bolgár úr mennyire szereti a különféle elméleteket?

Bolgár György: - Hát az elmélete válogatja. Na mondjon egy jót.

Hallgató: - Ha én összeesküvést.

Bolgár György: - Az összeesküvés elméleteket nagyon szeretem, csak nem hiszem el.

Hallgató: - Akkor mondok neveket jó? Vancsik Zoltán.

Bolgár György: - Igen?

Hallgató: - Toller László, Horn Gyula.

Bolgár György: - Igen?

Hallgató: - És nekem az az érzésem.

Bolgár György: - Közlekedési balesetek sora, tragikusak voltak.

Hallgató: - Igen, igen, igen, igen. Tragikusak mindegyikben majdnem meghalt egy MSZP vezető aki nagyon nagy megmondó volt. Volt egy komputer buherálás is annak idején, volt egy másik még a mostani választásokkor. Az elsőt azt a Rogán úr csinálta, a következőt azt a.

Bolgár György: - Hát ő biztos nem csinálta, mert ő nem komputeres szakembere. Mindegy.

Hallgató: - De az ő megbízásából.

Bolgár György: - Mindegy. Szóval voltak igen ilyen komputeres buherálások.

Hallgató: - És nekem van egy elméletem és nekem van egy elméletem, hogy hogy tudják Schmitt Pált megmenteni.

Bolgár György: - Na.

Hallgató: - Ez elmélet. Ha likvidálják.

Bolgár György: - Juj, ne is mondja, ne is mondja tovább. Tehát.

Hallgató: - De az összeesküvéselmélet működhet. Tulajdonképpen ebben a boszorkánykonyhában mindenre képesek, arra is képesek.

Bolgár György: - Nem, nem, ezt nem is vagyok hajlandó tovább gondolkodni. Hát ennyire elvetemült. Nem mondom, hogy a világtörténelemben nem létezett, de.

Hallgató: - Mondjon egy, mondjon egy érvet amivel meg lehet menteni a köztársasági elnök.

Bolgár György: - Nem ér annyit. Nem kell megmenteni. Nem ér annyit az egész. Azt lehet mondani, hogy köszönjük Schmitt úr, viszontlátásra.

Hallgató: - De ez kevés a baloldal.

Bolgár György: - Választanak, nem kevés, választanak maguknak egy olyat, aki öt éven keresztül továbbra is köztársasági elnök lesz.

Hallgató: - De attól még, attól még nem tisztázták.

Bolgár György: - Nem tetszik nekem és nem is hiszem, hogy bármire.

Hallgató: - Simán van benne realitás. Higgye el.

Bolgár György: - Nem.

Hallgató: - A Valcsik Zoltán minden alkalommal felszólalt, nem tetszett az arca, eltették láb alól. A Tollár úr.

Bolgár György: - De ez, hogy eltették láb alól, ez ugye az összeesküvés elmélet szerint.

Hallgató: - Igen, persze.

Bolgár György: - Márpedig az eddig bizonyítható tények azok voltak, hogy valami miatt a figyelme elterelődött és lesodródott az útról az autópályáról és meghalt.

Hallgató: - Mint a Horn Gyula meg a Toller.

Bolgár György: - De hát vannak máshol is. Ott van Jörk Haider ő is meghalt egy autóbalesetben. Ott is van persze összeesküvés elmélet, hogy talán nem is magától halt meg, dehát van ilyen a világon és nemcsak vezető politikusok, hanem nagyon sokan meghalnak az utakon.