Szíjjártó Péter, Orbán Viktor magyar hangja újból elemében van. Ezt bizonyítja az, amit az M1 Ma Reggel című műsorában elmondott. Magyarázkodni azt még mindig tud.
Az új jegybank törvényről szólva elmondta, az teljes összhangban van az EU jogával. Én meg most jöttem le a falvédőről. Biztos, ezért hagyott itt minket az IMF az ünnepek előtt. (Bár Lázár János szerint csak otthon akarták várni a Jézuskát. Mikor ezt meghallottam, kiröhögtem, amiért ilyen abszurd és szavakkal nem minősíthető kifejezést használt.) Ha ez igaz, akkor a Valutaalap visszajön tárgyalni és megegyezik hazánkkal. Amennyiben nem, akkor a szóvivő hazudott. Kijelentette továbbá, nem lát akadályt az Unióval és az IMF-el való tárgyalások folytatásához. Két külön történet, mit gondol erről a Mélyen Tisztelt Szóf..., elnézést, Szóvivő Úr itt Budapesten és miként vélekednek erről Washingtonban. Remélem, nem kell boncolgatnom, miért.
Arra a hírre, miszerint az MSZP szerint Fellegi Tamás bocsánatot szeretne kérni az amerikai fővárosban, Szijjártó szerint régóta látszik, a szocialisták régóta csak riadalmat szeretnének kelteni. Ha a helyében lennék, én sem mondanék mást. Mindenki csak zavart akar kreálni, egyedül mi vagyunk azok, akik a jó úton járunk.
A legfelháborítóbb dolgot azonban az esti, Opera előtt tartott tüntetésről mondta, ahol szerinte csak 5-8 ezren voltak. Lehet, ő is dyscalculiás, mint én, de ahogy tegnap este végigpillantottam a tömegen, én is láthattam, ahogy az Andrássy út. az Oktogon és a Nagymező utca között tömve van, ami biztos nem annyi, amennyit Szijjártó tippelt. Az több tízezer ember, akárhogy nézzük. Úgy tűnik számomra, a kormánynak egyre nehezebb elfogadni az a tényt számukra, hogy egyre többen fordulnak el mellőlük. Megjegyzés: január elsején 20-an (fantasztikus szám) ünnepelték az Alaptörvényt, míg másnap 100 ezren tüntettek ellene. Ez a két szám úgy érzem, jól jellemez mindent.
Ismét bírálnom kell a köztévét, akik már csak a látszatot tartják fent, hogy bemutatják az ellenoldat is. A tüntetés idején a Híradóban az Alkotmány ünneppel kezdték és csak úgy mellesleg megemlítették, tüntetnek néhányan ellene és mutattak pár kordont az Opera előtt. A Stop, az adásból kiemelt fényképe alatt található kommentárból kiderült, a köztévé szándékosan távol helyezkedett el a demonstrálóktól, azt a látszatot kelteve, alig vannak kint. Újabb manipuláció. Sajnos, erre már nem kapom fel a fejemet. Mit várunk még a közmédiától? De akárhogy ferdítik el a híreket, a valóság az attól még meztelenül megmutatkozik. Hiába próbálják meg hamis színben feltüntetni, ez csak katalizálja az ébredési folyamatot és nem tudja feltartani. Szijjártó Mindent Megmagyarázó Péter
Szijjáró MM Péter
Alattomosak
Ígéretem ellenére sajnos újabb írást közlök, ugyanis olyan undorító és aljas dolgok történtek Karácsony alatt, melyek mellett nem mehetek el szó nélkül. Mégpedig az, ami az MTV székház előtt zajlik. Az ügy előzménye, hogy a december 3.-ai Híradóban azzal a módszerrel takarták ki a korábbi főbírót, Lomnici Zoltánt, mellyel a bűnözök arcát szokás. Ennek nyomán kezdett Nagy Navarro Balázs éhségsztrájkolni az MTVA központja előtt, mely fokozatosan kibővült, végül gördülő demonstráció lett belőle. A tegnapi napon azonban neki és Szávuly Arankának is felmondtak.
Nagy Navarro Balázssal két hete találkoztam a tévészékház kapujánál. Már akkor is rokonszenveztem kezdeményezésével és az idő előrehaladtával egyre jobban szimpatikussá vált mindaz, amiért küzd. Miközben egyre többen lettek, akik ilyen módon tiltakoztak, felmerült bennem a kérdés: vajon, eredményes lehet? Hiába került lapátra Élő Gábor, továbbra sem az igazi felelősök lettek eltávolítva. Az éhségsztrájk amit nekem elsőre csak magányosnak és értelmetlennek tűnt, fokozatosan terebélyesedett. Eközben egyre alattomosabb eszközöket vetett be az MTVA is, hogy elmozdítsa a tiltakozókat. Előszór tujákkal akarták a demonstrálókat elszeparálni, sikertelenül. Másodszorra kordonnal akarták őket bezárni, de az is kudarcot vallott. Mindez persze Karácsony alatt. Ehhez társult még kettő, folyamatosan ismétlődő zeneszám maximum hangerőn és vakító reflektorok is. Mindenkinek a fantáziájára bízom, melyik történelmi korszakra emlékeztetnek ezek a húzások.
Felháborító, ahogy ezekkel a talpig becsületes, jó szándékú emberekkel bánik az MTVA. Ők szeretnének komolyan és tisztességesen dolgozni és ezt kapják cserébe. Megaláztatást, kínzást és rendkívüli felmondást. Én, mint átlag adózó, akinek a pénzéből is megy a köztévé, vannak elvárásaim. Például az, hogy tisztességesen tájékoztassanak és ne félrevezető, hamis hírekkel legyek ellátva, az aktuális hatalom szája íze szerint. Ezért nekem mindegy, Fidesznek vagy MSZP-nek hívják. Ha az utóbbi kormányzása alatt lenne ilyen, akkor is kimennék és kiállnék Nagy Navarro Balázsért, valamint társaikért.
Úgy érzem, minden honfitársamnak, aki a demokrácia mellett van, annak erkölcsi kötelessége támogatni mindazokat, akik felemelik szavukat és egészségüket kockáztatják azért, hogy tévénézők százezrei korrekt tájékoztatást kapjanak, valamint fellépni a közpénzen fenntartott állami médiumban dolgozó hírhamisítók eltávolítása ellen. Ezért kell, minél többen látogassunk el Óbudára, a Kunigunda útja 64 elé és adjunk hangot nem tetszésünknek.
"Európa szégyene lettünk" - Riport a tisztességes közmédiáért tartott tüntetésről
Miután legyőztem ellenségemet, a párhuzamos parkolást a Szentkirályi utcában, útnak indultam arra, amerre a tömeg tartott. Hideg volt, de nem igazán érdekelt. Késésben is voltam, így nagyon reméltem, nem kezdődött még el. Mikorra odaértem a Pollák Mihály térre, a Magyar Rádió épületéhez, már jelentékeny tömeget pillantottam meg. Nem kellet sokat várnom, színpadra léptek az MTV székház előtt éhségsztrájkolók. Mivel mögöttük voltam, ezért szinte alig hallottam valamit, így oldalt megpróbáltam közelebb kerülni. A tömeg fokozatosan vitt előre, így hamarosan a színpad közelében találtam magamat. Láttam többek között Arató Andrást, a Klubrádió elnökét, mely később megpillantottam Árok Kornélt és Kónya Pétert, a Szolidaritás Mozgalom vezéralakjait. Eközben már folyamatosan magával ragadott a hangulat, ahol egymás érték a jobbnál jobb szónoklatok. Vásárhelyi Mária beszédét már érhetően hallottam. Véleménye szerint a Fidesz lebontotta a demokráciát és álmában sem hitte volna, hogy 23 év után újra a sajtószabadságért kell aggódni.
Ungváry Rudolf volt a következő, aki gyújtó hangon ostorozta a kormányt. A tolvaj banda még enyhe kifejezés volt. A történelem legnagyobb kihívásának nevezte a mostani helyzetet és véleménye, hogy "mára leépítették a demokratikus intézményrendszereket".
Gercsó Krisztián az Élet és Irodalom munkatársa szerint félnek az emberek és a retusálás messzebbre mutat valójában.
Beszédet mondott Bächer Iván író is, aki szerint "Európa szégyene lettünk", illetve "a Fideszről azóta pedig kiderült, hogy se nem keresztény, se nem magyar, és nem is polgári, egyszerűen csak gyalázatos".
Őket Árok Kornél és Kónya Péter követte.
A felszólalások alatt újfent kezet rázott velem az éhségsztrájkolók vezéralakja, Nagy Navarro Balázs is, aki a múlt héten az MTV székház előtt is nyújtotta már felém jobbját. Akkor és most sem utasítottam vissza és tovább bátorítottam.
Összességében remek megmozdulás volt, mely 3 cél érdekében zajlott: a Klubrádió elnémítása elleni tiltakozás, az éhségsztrájkolók mellet szolidaritás és a tisztességes közmédia. Mikor elhagytam a Pollák Mihály teret, leszűrtem: még több ilyet és ne fogyjon ki a lendület!
"Első tüntiző vagyok" - Riport a millás megmozdulásról
Ködös, borult idő - ez a látvány fogadott délután, mikor kinéztem a Combino ablakán a Margit hídon. A villamoson nagy a tömeg, nem lehet megmondani, a tüntetés miatt vannak e ilyen sokan. Ám mikor távoztam a járműről és lesétáltam a Jászai Mari téren az aluljáróba, láttam sok embert, akik a Parlament irányába mennek. Azt gondoltam, ez nem véletlen. Ők és én egy helyre tartanak. Amint odaértem a demonstráció helyszínére, a Képviselői Irodaház mellé, megpillantottam a német ZDF csatorna munkatársait, akik éppen anyagot rögzítenek. Viszik a rossz hírünket a világban. Kicsit odébb nézve észrevettem Hajós Andrást, amint elmélyülten beszélget Kerék Bárczy Szabolcs politológussal. Kinéztem magamnak egy szimpatikus helyet a korlát mellett és letelepedtem. Egy raszta hajú fiatalember halom Népszavával a kezében járkált és osztogatta őket. Én is vettem belőle. Aztán szépen lassan elkezdődtek a beszédek. Ekkora már odaértek a Szolidaritás mozgalom azon tagjai is, akik korábban a Clark Ádám téren adtak hangot nemtetszésüknek. Jelenlétüket a mozgalom nevével fémjelezett transzparensek jelezték és egy dobos, aki folyamatosan ütötte az "Orbán takarodj" ritmust. Az első felszólaló Kerék Bárczy Szabolcs volt, aki szerint "nem épül, hanem pusztul az ország." Kijelentette, "nem fogadjuk el sem a Fidesz, sem a szélsőjobb által kínált utat, mert nem akarunk félelemben élni". Őt Nádori Lívia, a Hálózat a tanszabadságért egyik embere követte. Véleménye szerint az új közoktatási törvény pedagógus - család és gyerekellenes, illetve, hogy "ez a program híd a semmibe, következményei beláthatatlanok".
Hajós András médiaszemélyiség beszéde már nem volt ilyen vészjósló, mint az első kettő. Mint ahogy várható volt, némi humort is belecsempészett mondandójába,. "Első tüntiző vagyok" - jelentette ki, nem kis derültséget okozva ezzel a hallgatóság körében. Kezdeményezte továbbá, hogy az "iemef" és a kormány tárgyalásán legyen egy civil megfigyelő.
A beszédek alatt LMP-s képviselők egy molinót függesztettek ki melyen a "Gyuri már csomagol" kifejezés és egy bőrönd volt látható. Összességében hiányoztak számomra az ütős, gyújtó hangú beszédek. Olyanok, mint amik az október elsejei, nagy szakszervezetis tüntetések hangzottak el a Kossuth téren. Végül a rendezvény a Nem tetszik a rendszer-dalra szép lassan feloszlott.
A megmozdulásról képek is megtekinthetők a hvg-hu oldalán.
Utolsó kommentek