Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Mi lesz veled Magyarország?

Immár nincs kétség: diktatúrában élünk. Ezt bizonyítja az is, hogy a Parlament simán megszavazta a Klubrádió megszüntetését. Illetve egészen pontosan a Párt. Ezzel belenyúltak az elviekben független bíróság döntéseibe, a visszamenőleges törvénykezés tilalmába és persze a sajtószabadságba is. Apró dolognak tűnhet, de hab a tortán, hogy házszabályellenesen hozták meg. De ez mellékes. Nagyon félhetnek a kritikus hangoktól. Hiszen Orbánnak az a jó, ha kérdés nélkül elfogadjuk, minden döntését, akik meg „azelmúltnyolcév” miatti rendteremtés ellen vannak, azok „provokátorok”. Nem Szalai Annamária határozta el, hogy eltünteti a Klubrádiót, hanem Orbán Viktor.

Aki nincs tisztában azzal, hogy mit jelent ez az eset, az nem érti a demokrácia, a jogállam és a sajtószabadság alapvető kérdéseivel. Ez adódhat tudatlanságból vagy a tények szándékos ignorálásával. Valakiknek ez azt jelenti, hogy hallgatja/nézi/olvassa azokat a médiumokat, amiket ő szeret és kész. Vannak, akiknek ebben kimerül a médiaprularizmus. De hogy van egy másik oldal, aki szintén szeretné elmondani amit gondol, az kit érdekel. Aki a Klubrádió megszüntetése mellett van, az a demokrácia, a jogállam és a sajtószabadság ellen van. És nem mellesleg, Orbánék oldalán áll. Akadnak még naivak, akik azt hiszik, lesz helyette egy másik ilyen profilú rádió. Tévednek, ugyanis nem ez áll a hatalom érdekében.

 

Bűncselekmény hiányában megszüntette a nyomozást a BRFK gazdaságvédelmi osztálya a filózófuspályázatok kapcsán. A stop.hu emlékeztet arra, bizonyos jobboldali lapok címlapján egy évvel ezelőtt a címlapokon volt ez az eset. Budai Gyula feljelentése nyomán bűncselekmény hiányában megszüntette a nyomozást. Heller Ágnes az internetes hírportálnak pontosan azt a kérdést boncolgatja, amit most én teszek fel: ez miért nem kap olyan kiemelt státust, mint annak idején ez a feljelentés? Ezek szerint őket alaptalanul vádolták meg mindenféle olyan tettel, a mit el sem követtek. Furcsán működik a média jobboldali szeglete, annyi biztos. Mondjuk ahol Élő Gábor hírcsaló, hírmanipulátor főszerkesztő tud lenni, attól a médiumtól nem is várok túl sokat.

 

Pont Bajnai Gordontól várna el visszafogottságot a Párt. Ha ő nem lett volna, akkor sokkal nagyobb gáz lenne ebben az országban. Köszönet helyett – és ne felejtsük, ő és a nagyon utált Gyurcsány hozta ide a Mercedest – azonban inkább kiáll a nemzet Selmeci Gabriellája és könnyen emészthető formában Bajnait utasítja visszafogottságra. Gratulálok.

0 Tovább

Jogbiztonság? Kit érdekel?!!

Az utóbbi napok történései után kijelenhetjük: megszűnt a jogállam Magyarországon.

Ismét megpróbál az alattomos hatalom tenni egy kísérletet, hogy belefojtsa a szót az egyetlen kritikus médiumba, a Klubrádióba. Minden más médium jóformán már az ő oldalukon áll vagy lojálisak hozzá, ez az egy rádió maradt, ahol még mernek kérdezni. Ám a fideszes hatalmi gépezet és Orbán Viktor úgy döntött, ne tegyék ezt meg. Hiszen akkor a legjobb, ha mindenki fenntartások és kritika nélkül elhiszi azt, amit a brancsa művel. Írásom apropója, hogy az NMHH cseszik egy jogerős bírósági ítélet végrehajtására, mely érvénytelenítette a 95.3-as frekvenciára kiírt pályázatot és a Klubrádiónak adta azt. Ám olyan csodás ez a remek médiatörvény, hogy addig lehet húzni - halasztani az ilyen ügyeket, amíg hopp, ki nem talál valaki egy olyan törvényt, melynek értelmében nem sugározhat a Klubrádió. Így gyakorlatilag 4-500 ezer ember fejére tojik a hatalom, elveszik tőlük azt az adót, amit szeretnek. El sem merem képzelni, mi történt volna, ha az MSZP "elmúltnyolcéve" alatt esetleg a megszűnés veszélye fenyegette volna a Lánchíd Rádiót vagy a Hír TV-t. Mindenkinek a fantáziájára bízom, de az Orbán - fanok nem lettek volna tétlenek.
Innen üzenem ennek az aljas diktatúrának: nem fog menni a totális kicsinálás. Ti már rég nem lesztek hatalmon, de a Klubrádió élni fog.

Szorosan ide kapcsolódik az a történés, miszerint Nagy Navarro Balázst, a TFSZ immár több mint 146.napja demonstráló alelnökét nem engedték be az MTV székházba. Ez önmagában is felháborító, hiszen mint a szakszervezet képviselőjét be kell engedni azoknak a munkahelyére, akiket képvisel. Az még egy külön pikantériát ad az esetnek, hogy jogerős bírósági végzés ellenére sem teszik ezt lehetővé.

Számomra ez a két eset azt jelzi: egyesek önmagukat törvényeken felül tartják és ha kedvük és érdekük úgy szottyan, akkor lazán fütyülnek is rájuk. Mindezt persze a hatalom támogatásával. Éppen ezért hiába lett volna még remény abban a néhány bíróban, hogy becsületesen fog ítélni, ha ez megtörténik (és valljuk meg: előfordult ez mostanában is), akkor is itt van ez az ordas hatalom és odaadó szolgáik, akik ha úgy döntenek, minden jogi döntésre fittyet hányhatnak. Így már az sem garancia, mi az ítélet. Szomorú, hogy eljutottunk a rendszerváltás után 22 évvel, hogy ezt kell megélnünk. Tényleg, mikor jövünk rá, mi zajlik ebben az országban?

0 Tovább

Valóban részeg volt a Kossuth Rádió hírolvasója?

Hiába törölték a hangtárból, a Nol TV jóvoltából hallhatók a Kossuth Rádió április 8. - án, reggel 6 órakor elhangzott botrányos hírei. Nem tudni, beteg volt-e ( a Magyar Rádió közleménye szerint ez történt) vagy pedig erősen ittas állapotban ült Auth Magda a mikrofon elé. Ez utóbbi feltevést támasztja alá, hogy azokat a mondatokat, melyeket baki nélkül mondot el, tipikus illuminált hangsúlyozással olvasta fel. Őszintén kíváncsi lennék arra, ha ez egy másik, nem a kormány uralma alatt lévő rádióban esett volna meg, mi történt volna. Szerintem már nem működne az az adó és tüntetnének a szerkesztősége előtt. Mivel ez a "közszolgálat" - ban történt, így nyugodtan mehet minden a régiben. Ám ami elvárható lenne, hogy ezután a botrány után Auth Magdának távoznia kell (amennyiben valóban alkoholos befolyásoltság alatt volt adásban.)  Az Index emlékeztet arra, 2002-ben, amikor a Bolgár György távozásáról szóló hírt olvasta fel a rádióban, azt úgy kommentálta, hogy "na végre". A rádió akkor közleményben kért elnézést a hallgatóktól, és elhatárolódott a megjegyzéstől.

Mivel ő a Magyar Rádió egyik legjobb hírolvasója, ezért elnézést kérek tőle, ha fenti állításaim nem igazak,

0 Tovább

Álljon már meg a menet!

Ha nem sikerült eltüntetni jogi úton, akkor próbálkozzunk meg máshogyan. Legalábbis így értékelem a Klubrádióval szembeni médiahatósági vizsgálatot.

Boldog lehet a jobboldali média: van téma a baloldali sajtóval kapcsolatban, lehet miről írni és beszélni, hogy "már megint" mit csináltak. Az ürügy mindenesetre megvan. Mint ismeretes, az NMHH vizsgálatot indított (mily meglepő!) a Klubrádió Megbeszéljük című műsora kapcsán, mert az adásban Schmitt Pál köztársasági elnök likvidálása volt a téma - adta hírül a Magyar Nemzet. Gondolhattam volna, csak is ők csaphatnak le erre a témára. Az egész mindenesetre nagyon, de nagyon átlátszó. A csak fideszes tagokból álló médiahatóság olyan feltételekkel pályáztatta meg a 95.3-as frekvenciát, melynek teljesítése a Klubrádió számára lehetetlen volt. Ki is hirdették a győztes, az Autórádiót, akikről a mai napig semmit nem tudunk, csak annyit, egy időben árulták a megnyert hullámhosszt. Időközben a rádió kálváriája európai szinten nagy visszhangot váltott ki, foglalkozott vele többek között az Unió médiaügyi biztosa is. Miután rájöttek, nem tudják elhallgattatni, ezután megpróbálják más módon kikezdeni. Péládul ilyen módon, hogy árgus szemekkel figyelnek minden elhangzott mondatra és ha találnak valamit, ami kicsikét is kifogásolható, akkor arra azonnal lecsapnak. Ez történt most is. Ha a Fidesznek annyira kényes a szólásszabadság, akkor meg fogja állapítani, nem történt jogsértés.


Mindenesetre vérlázító az, hogy a Pártnak kedves publicisták büntetlenül fröcsöghetnek a legaljasabb és legordasabb módon, mégsem esik bántódásuk. „Nincs új a nap alatt. Sajnos nem sikerült mindet beásni nyakig az orgoványi erdőben…” Ugye emlékszik mindenki erre a mondatra és arra is ki írta? Nem kívánom nevének leírásával sem megtisztelni az illetőt aki ezeket a sorokat írta. Annak idején ennek kapcsán is érkezett bejelentés a médiafelügyelethez, akik kifaroltak a vizsgálat megindítása alól.
A szerző az orgoványi erdővel vélhetően az 1919-es fehérterrorista mészárlásra utalt, amely során több tucat embert öltek meg a kommunista diktatúra bukása után. A bejelentő Kalmár Szilárd tegnap kapta kézhez az NMHH hivatalos válaszát, amelyben Boros Márta főosztályvezető arról számol be: a január elsejével hatályba lépett új médiatörvény értelmében „az úgynevezett médiaalkotmány megsértése, vagy a médiatörvénybeli előírások megszegése miatt hatósági eljárás csak a július elseje után elkövetett törvénysértések miatt indítható". Ezért az NMHH eljárást nem kezdeményezhet. - fogalmaz a Népszabadság online kiadása tavaly február elején.
Nos, hol van ez az ominózus klubrádiós beszélgetés mondjuk ezektől a végletekig aljas és minősíthetetlen mondatoktól? Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, de egy biztos: a hatalom nem mér egyforma mércével. Kedvenceik tovább is azt mondatnak teljes léleknyugalommal, azt amit akarnak, a Médiatanács úgy is ki fogja őket menteni. Mindezt törvényileg alátámasztva, hiszen az új médiatörvény olyan gumiparagrafusok tömegéből áll, melyet úgy értelmeznek, ahogy akarnak. Végezetül álljon itt az ominózus beszélgetés, ez alapján döntsön mindenki, hogyan vélekedik az esetről. A dialógus az Observer szerint készült.

Hallgató: - Nagyszerű. Azt hittem, hogy ötórai hírek után leszek. A nevem le van adva és már nagyon régóta próbáltam bejutni. Bolgár úr mennyire szereti a különféle elméleteket?

Bolgár György: - Hát az elmélete válogatja. Na mondjon egy jót.

Hallgató: - Ha én összeesküvést.

Bolgár György: - Az összeesküvés elméleteket nagyon szeretem, csak nem hiszem el.

Hallgató: - Akkor mondok neveket jó? Vancsik Zoltán.

Bolgár György: - Igen?

Hallgató: - Toller László, Horn Gyula.

Bolgár György: - Igen?

Hallgató: - És nekem az az érzésem.

Bolgár György: - Közlekedési balesetek sora, tragikusak voltak.

Hallgató: - Igen, igen, igen, igen. Tragikusak mindegyikben majdnem meghalt egy MSZP vezető aki nagyon nagy megmondó volt. Volt egy komputer buherálás is annak idején, volt egy másik még a mostani választásokkor. Az elsőt azt a Rogán úr csinálta, a következőt azt a.

Bolgár György: - Hát ő biztos nem csinálta, mert ő nem komputeres szakembere. Mindegy.

Hallgató: - De az ő megbízásából.

Bolgár György: - Mindegy. Szóval voltak igen ilyen komputeres buherálások.

Hallgató: - És nekem van egy elméletem és nekem van egy elméletem, hogy hogy tudják Schmitt Pált megmenteni.

Bolgár György: - Na.

Hallgató: - Ez elmélet. Ha likvidálják.

Bolgár György: - Juj, ne is mondja, ne is mondja tovább. Tehát.

Hallgató: - De az összeesküvéselmélet működhet. Tulajdonképpen ebben a boszorkánykonyhában mindenre képesek, arra is képesek.

Bolgár György: - Nem, nem, ezt nem is vagyok hajlandó tovább gondolkodni. Hát ennyire elvetemült. Nem mondom, hogy a világtörténelemben nem létezett, de.

Hallgató: - Mondjon egy, mondjon egy érvet amivel meg lehet menteni a köztársasági elnök.

Bolgár György: - Nem ér annyit. Nem kell megmenteni. Nem ér annyit az egész. Azt lehet mondani, hogy köszönjük Schmitt úr, viszontlátásra.

Hallgató: - De ez kevés a baloldal.

Bolgár György: - Választanak, nem kevés, választanak maguknak egy olyat, aki öt éven keresztül továbbra is köztársasági elnök lesz.

Hallgató: - De attól még, attól még nem tisztázták.

Bolgár György: - Nem tetszik nekem és nem is hiszem, hogy bármire.

Hallgató: - Simán van benne realitás. Higgye el.

Bolgár György: - Nem.

Hallgató: - A Valcsik Zoltán minden alkalommal felszólalt, nem tetszett az arca, eltették láb alól. A Tollár úr.

Bolgár György: - De ez, hogy eltették láb alól, ez ugye az összeesküvés elmélet szerint.

Hallgató: - Igen, persze.

Bolgár György: - Márpedig az eddig bizonyítható tények azok voltak, hogy valami miatt a figyelme elterelődött és lesodródott az útról az autópályáról és meghalt.

Hallgató: - Mint a Horn Gyula meg a Toller.

Bolgár György: - De hát vannak máshol is. Ott van Jörk Haider ő is meghalt egy autóbalesetben. Ott is van persze összeesküvés elmélet, hogy talán nem is magától halt meg, dehát van ilyen a világon és nemcsak vezető politikusok, hanem nagyon sokan meghalnak az utakon.

0 Tovább

"Európa szégyene lettünk" - Riport a tisztességes közmédiáért tartott tüntetésről

Miután legyőztem ellenségemet, a párhuzamos parkolást a Szentkirályi utcában, útnak indultam arra, amerre a tömeg tartott. Hideg volt, de nem igazán érdekelt. Késésben is voltam, így nagyon reméltem, nem kezdődött még el. Mikorra odaértem a Pollák Mihály térre, a Magyar Rádió épületéhez, már jelentékeny tömeget pillantottam meg. Nem kellet sokat várnom, színpadra léptek az MTV székház előtt éhségsztrájkolók. Mivel mögöttük voltam, ezért szinte alig hallottam valamit, így oldalt megpróbáltam közelebb kerülni. A tömeg fokozatosan vitt előre, így hamarosan a színpad közelében találtam magamat. Láttam többek között Arató Andrást, a Klubrádió elnökét, mely később megpillantottam Árok Kornélt és Kónya Pétert, a Szolidaritás Mozgalom vezéralakjait. Eközben már folyamatosan magával ragadott a hangulat, ahol egymás érték a jobbnál jobb szónoklatok. Vásárhelyi Mária beszédét már érhetően hallottam. Véleménye szerint a Fidesz lebontotta a demokráciát és álmában sem hitte volna, hogy 23 év után újra a sajtószabadságért kell aggódni.
Ungváry Rudolf volt a következő, aki gyújtó hangon ostorozta a kormányt. A tolvaj banda még enyhe kifejezés volt. A történelem legnagyobb kihívásának nevezte a mostani helyzetet és véleménye, hogy "mára leépítették a demokratikus intézményrendszereket".
Gercsó Krisztián az Élet és Irodalom munkatársa szerint félnek az emberek és a retusálás messzebbre mutat valójában.
Beszédet mondott Bächer Iván író is, aki szerint "Európa szégyene lettünk", illetve "a Fideszről azóta pedig kiderült, hogy se nem keresztény, se nem magyar, és nem is polgári, egyszerűen csak gyalázatos".
Őket Árok Kornél és Kónya Péter követte.
A felszólalások alatt újfent kezet rázott velem az éhségsztrájkolók vezéralakja, Nagy Navarro Balázs is, aki a múlt héten az MTV székház előtt is nyújtotta már felém jobbját. Akkor és most sem utasítottam vissza és tovább bátorítottam.

Összességében remek megmozdulás volt, mely 3 cél érdekében zajlott: a Klubrádió elnémítása elleni tiltakozás, az éhségsztrájkolók mellet szolidaritás és a tisztességes közmédia. Mikor elhagytam a Pollák Mihály teret, leszűrtem: még több ilyet és ne fogyjon ki a lendület!
 

0 Tovább

Cucu blogja

blogavatar

Vélemények szubjektíven, kritikusan.

Legfrissebb bejegyzések

Utolsó kommentek